BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 7539406
*
nr 753 9406
Bordslampa
NK, keramik
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 19:55:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 13:20:49
1
100 kr
13/4 20:15:45
2
250 kr
15/4 22:08:12
3
550 kr
16/4 17:10:53
4
450 kr
16/4 19:13:55
5
550 kr
16/4 19:47:00
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik nk nordiska kompaniet
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
*
Bordslampa
nr 753 9406
Bordslampa
NK, keramik
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 13:20:49 | 1 | 100 kr |
13/4 20:15:45 | 2 | 250 kr |
15/4 22:08:12 | 3 | 550 kr |
16/4 17:10:53 | 4 | 450 kr |
16/4 19:13:55 | 5 | 550 kr |
16/4 19:47:00 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik nk nordiska kompaniet
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26